ICQRAJA NEWSLETTER No 10
 
[Dej of d dej]
 
Srijeda 04.10.2000.
 
[Novosti]
 
Sutra nema skole trala la la la....
 
[Song of d dej]
 
Kako Je Lepo Biti Glup - Riblja Corba
 
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup
stoka ume da nervira gutaj sta ti se servira
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup
bolje mozak sakrivati pa cutati i plivati
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup

ne bavi se politikom spavaj radi cuti jedi
i ne veruj vise nikom lezi dig se usaj sedi lezi dig se usaj sedi
kosa gori ispod slema valjamo se po prasini
niko od nas pojma nema da smo davno u masini da smo davno u masini
 
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup
mani glavu pasi travu glup si nisi ti u pravu
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup
bas te boli sta ti rade ko te laze ko te krade
kako je lepo biti glup kako je lepo biti glup
 
 
[Ivent of d dej]
 
Danas imamo historijsku sekciju... (sat slusanja autobiografskih govora prof. Hikmeta)... 
 
[Vedr of d dej]
 
Vrijeme fino ko da je iz Finske doslo...
 
[Mudrost of d dej]
 
Amerika i Engleska bice zemlja proleterska | A gde cemo se tada zaduzivati?
 
[Vic of d dej]
 
Jednog dana dolazi pomocnik Crnogorskom knezu i kaze. Cujes kneze Srbi nam kradu kamenje, sta da radimo-Neka
 kradu i onako ga imamo previse pusti ih, Rece knez. Sljedeci dan dolazi pomocnik opet i kaze-Kneze, kneze Srbi
 kradu kamenje opet, sta da radimo. Neka kradu i onako ga imamo previse-Rece knez. Treci dan dolazi pomocnik
 ponovo i rece ljutito. -Kneze, Srbi nam opet kradu nase kamenje. Moramo nesto uraditi. Ama sta ti je covece jesi li
 poludeo imamo ga i previse-Odgovori knez ljutito. Dobro kneze neka ti bude ali ako se crna zemlja pojavi onda ces je
 ti orati a ne mi-Odgovori pomocnik.
 
 
[Cosak]
 
Evo vam jedna moja prica nastala na dvocasu bosanskog negdje na pocetku drugog razreda... (ponavljanje lektire Don Kihot - Migel Servantes)
 
Don Kihot
 

     Bio jednom jedan vitez. On se borio po bojitima irom panije. Imao je oklop od istog srebra kojem su se divili ljudi irom panije. Uz sebe je uvijek imao svoj vjerni ma koji mu je donio pobjedu u mnogim bitkama. Ljudi su vjerovali, pa ak i sam vitez, da taj ma ima magine moi, jer je vitez sa njim uvijek pobjeivao.
     Za vitezom su ludovale sve cure iz kraja. Matale su o njemu i hvatale svaku priliku da ga vide, a on je matao o samo jednoj osobi. Ta osoba mu je toliko znaila u ivotu da je kad mu je dolo vrijeme za enidbu pau u teku depresiju. Propio se, ali i to ga je prolo, pa je doo sebi o'ek. Kao i svi junaci, imao je jednu lou stranu, tj. bio je gay. (ona druga osoba nije) Ali on je ivio ivot, bio se, bio baskijski junak k'o to se moglo i pretpostavit'. 
     Jednog dana primio je pismo od panskog reis-ul-uleme. Pisalo je: "Dragi moj, po erijatu stoji da kad se ovjeku vidi kroz ui, njemu je vakat se enit. Tebi je po ovome to ja ujem taj vakat davno doo. Mnogi oevi su voljni da ti daju svoje keri, pa ako si ti horan mogo bi do pa probrat." Ovaj mu odgovara: "Dragi moj poglavaru Islamske vjerske zajednice panije, ja bi se rado enio, al mi srce para to to me ona koju moje srce ie, ne voli....mrc, mrc" (Na papiru su se vidjeli tragovi suza). Vitezu je ovo dopisivanje jako teko palo. Pao je u teku depresiju, nije mogo mislit kako treba. Misio je da svijet misli da je on nesposoban, jer eto kako kau ne zna ni cure na. Nou bi ga spopala velika tuga, razmiljao je o mnogim moralnim sankcijama. Da li da se prezire? Da li da se odbaci od drutva? Da li da izgubi povjerenje u sebe? Mnoge su ideje letale o njegovoj gluposti.
     Al i to ga proe, a on se ne oeni. Promijeni se vlast u paniji. Zabranie i reis-ul-ulemu i Islamsku vjersku zajednicu. ...Na vlast su doli jehovi svjedoci. Oni su narodu neto svjedoili, a narod opet guro po starome, a na junak je i dalje spaavao narod. Narod ga je volio, pazio i mazio. Al se on ne oenjae. 
     Dooe kod njega jednom seoski mudraci pa ga pitahu: "Bolan, reci ti nama koja je to to ti srce ie, da je naemo, da te usreimo." On im tuzan odgovori: "Nemojte daba se patit uludo, neete je nikad nai. Otila je iza sedam polja, iza sedam rijeka, iza sedam mora, iza sedam potoka, iza sedam uma iza sedam sela....i nee se nikad vratiti :((( i pade u pla, plakao je tri ljuta dana i 3 besane noi.... izgubio je 10% vode u tijelu i umro. Tako nestade heroja kojeg je itava panija volila, a curice iz sela oboavale... 

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Bajramovic Dino
 
Copyright (c) ICQRAJA team




